Fenerbahçe’nin Senegalli forveti için Rus takımı 12 milyon euro öneriyor

1

Rusya Ligi'nde mücadele eden Çeçenistan’ın Terek Grozni futbol takımının,  için 12 milyon avro önermeye hazırlandığı iddia edildi.

Terek Teknik Direktörü İsa Baytiyev’in Mamadou’yu kendi takımlarında oynayabilmesi için yönetime başvurduğu öne sürülüyor.

Rus Life Sports haber ajansına göre, Terek takımı Mamadou’yu alabilmek için kolları sıvadı. Spor ajansına konuşan Terek kaynakları, “Takımımız, kulübe dünya yıldızlı oyuncuları kazandırabilmek için uzun süredir düşünüyor. Şuanda Terek, Mamadou’yu kendi saflarına katabilmek için Fenerbahçe takımına resmi öneride bulunmaya hazır. Yöneticilerin sözlerine göre, Mamadou’nun transferi ile ilgili işi sonuna kadar götüreceğiz.” dedi.

Life Sports ajansına göre, Senegalli oyuncunun Fenerbahçe’deki sözleşme süresi 2013 yılına kadar. Haberde, “Terek yönetimi, geçenlerde Türkiye’de yaşanan şike skandalı yüzünden orada kalmak istemediğini düşünüyor.” denildi.

Terek takım yetkilisi, “Mamadou mükemmel oyuncu. Teknik Direktör Baytiyev’in takımında ise eskisi gibi iyi forvete ihtiyaç var. Şuanda taraflar konuyla masaya oturmadı, fakat yakın zamanda görüşmeler başlayacak.” diye konuştu.

Fuad Seferov, Moskova, Cihan