Eto’o Dağıstan'ın Anzhi takımına geliyor

2

Rusya Premier Lig ekibi Anzhi, Kamerunlu golcüye 20 milyon euro’dan 3 yıllık sözleşme, kulübü İnter’e de bonservisi için 50 milyon euro önererek, futbolun gündemini değiştirdi.

BİR Dağıstan kulübü olan Rusya Premier Lig ekiplerinden Anzhi ile ilgili “çılgın” haberlere her gün bir yenisi ekleniyor. Rusya’nın sport.ru sitesinde verilen habere göre Anzhi, İnter’in Kamerunlu golcüsü Samuel Eto’o’ya rekor bir ücret teklif etti: Yıllık 20 milyon euro!..

Haberde, yıldız futbolcunun bonservisi için de Anzhi’nin İnter’e 50 milyon euro ödemeye hazır olduğu ileri sürüldü. İtalyan basını, sport.ru sitesine dayandırarak verdiği haberlerle olayı okuyucularına duyururken, transferin pazarlık aşamasında olduğunu belirtti.

Eto’o için 110 milyon euro

Anzhi’nin Eto’o’ya 3 yıllık sözleşme önerdiği ifade edilirken, böylece transferin toplam rakamı şimdiden 110 milyon euro’yu buluyor. Kamerunlu golcü ise 4 yıllık sözleşme talep ediyor. İnter’den halen yılda 8 milyon euro alan Eto’o, Anzhi’ye transfer olursa, dünya futbolunun en çok kazanan ismi olarak tarihe geçecek.