Alania: Beşiktaş’ın defansı zayıf, 4 gol atarız

0

Rusya’nın Alania takımı Teknik Direktörü Vladimir Gazzayev, Beşiktaş’ın zayıf noktasının defans olduğunu öne sürdü. Beşiktaş, bugün UEFA Avrupa Ligi play-off turu rövanşında saat 20:00'da Kuzey Osetya’nın başkenti Vladikafkas’ta Alania takımıyla karşılaşacak.

Maçla ilgili düşüncelerini aktaran Gazzayev, Beşiktaş kalesine dört gol gönderecekleri umuduyla sahaya çıkacaklarını belirtti. Türk takımın güçlü olduğunu da sözlerine ekleyen Rus teknik direktör, “Tabii ki görevi yerine getirmemiz zor olacak. Karşımızda Avrupa kupalarında sürekli top koşturan ve usta oyuncalarına sahip olan tecrübeli bir takım var. Fakat kendimizden emin olmazsak, inanmazsak bu durumda hiç bir şey yapamayız. Maçın nasıl biteceğini bilemiyorum, fakat elimizden gelen her şeyi yapmaya çalışacağız” dedi.

İlk maçı 3:0 yenilmelerine rağmen, karşılaşmadan önemli ders çıkardıklarını ifade eden Gazzayev, “Taktik hatalarımız da oldu. Biz bu konuyu ele aldık ve çözebildik. Beşiktaş’la maç takımımız için iyi bir ders oldu” diye konuştu. Muhabirin, “Sizce Beşiktaş’ın hangi zayıf noktaları var?” sorusunu Alania Teknik Direktörü, “Ben, Beşiktaş’ın en zayıf noktalarından birinin defans olduğunu düşünüyorum” yanıtladı.

300 Türk taraftar Beşiktaş’ı yalnız bırakmayacak


Rus basını, 300 Türk taraftarın Beşiktaş takımlarını destekleyebilmek için Vladikafkas kentine geldiğini belirtti. Türk taraftarların sadece Türkiye’den değil, Rusya’nın çeşitli bögelerinden de geldiği ifade edildi. Stadyumda toplam 25 bin taraftarın olacağı beklenirken, Kuzey Osetya emniyet görevlileri maçla ilgili geniş güvenlik önemleri aldı.

Fuad Seferov, Moskova, Cihan