Spartak Moskova: Emenike Türkiye’ye dönmek istemiyor - ÖZEL

11

Spartak Moskova basın sözcüsü Leonid Trahtenberg Nijeryalı forvet Emmanuel Emenike’nin Türkiye’ye dönmek istediği ile ilgili Türk basınında çıkan haberleri yalanladı.

Cihan Haber Ajansı’na özel açıklamada bulunan Trahtenberg, “Emenike kesinlikle böyle bir açıklama yapmadı, burada çok mutlu” diye konuştu.

Türk basınında Emenike ile ilgili yer alan haberlerin tamamıyla hayal ürünü olduğunu ifade eden Trahtenberg, golcu oyuncunun Moskova takımında oynamaktan ve Rusya’da bulunmaktan memnun olduğunu dile getirdi. Bu tür haberlere Nijeryalı forvetin bile anlam veremediğini dile getiren Trahtenberg, “Emenike takımından çok memnun ayrıca burada gol bile attı.” dedi

Emmanuel Emenike Kardemir Karabükspor'dan Fenerbahçe'ye transfer olduktan sonra adının şike olaylarına karışmasının ardından sarı lacivertli takımda bir tek maç bile oynamadan Spartak Moskova'ya geçiş yapmıştı.

Emenike: Mutsuz olduğum haberi yalan Türkiye'ye asla gelmem

Kardemir Karabükspor’dan Fenerbahçe’ye transfer olan ancak sarı - lacivertli takımda bir tek maç bile oynamadan Spartak Moskova’ya giden Emmanuel Emenike, yaşadıklarını ve verdiği kararı tüm ayrıntılarıyla Radyospor'a anlattı.

''Türkiye'ye dönmek istemiyorum.'' diyen Emenike, “Moskova’da mutsuz olduğun söyleniyor, tekrar Fenerbahçe’ye dönmek istiyor musun?” şeklindeki soruya, “Asla, bu büyük bir yalan. Türkiye’ye dönmek istemiyorum. Burada son derece mutluyum. Yeni takımıma alıştım. Spartak Moskova’ya adapte oldum. Hatta burada her şeye adapte oldum ve çok mutluyum.” dedi.

NE SÖYLEDİKLERİ UMURUMDA DEĞİL

“Fenerbahçe’den ayrılma nedenin gerçekten neydi?” şeklindeki soruyu da yanıtlayan Emenike, “Aslında bu tür sorulara cevap vermek istemiyorum. Normalde Türkiye çok güzel bir yer. Ancak çok büyük bir baskı ortamı oluştu. Buna rağmen Türkiye’nin çok güzel bir yer olduğun hâla düşünüyorum. Türkiye’deki insanların hakkımda ne düşündüğü umrumda değil. İstediklerini söyleyebilirler, ben burada mutluyum.” ifadelerini kullandı.
Spartak Moskova'dan gelen teklifin çok anlamlı olduğunu da belirten Emenike, Rusya’ya transferini ise şöyle açıkladı:

“Spartak Moskova’dan gelen teklif hem benim için hem de Fenerbahçe için oldukça cazipti. Gitmeme neden olan tek sorun şike iddiaları değildi. Her gün hakkımda bir sürÜ haber yapılıyordu. İnsanlar sürekli benim hakkımda konuşmak istiyorlardı. Ayrıldıktan sonra bile hakkımda konuştular. Hatta benim Moskova’da kaza geçirdiğimi iddia edecek kadar ileri gittiler.”

AYKUT KOCAMAN KALMAMI İSTEDİ

Nijeryalı futbolcu, “Aykut Kocaman’la konuştun mu?” sorusuna ise “Rusya’ya gelmeden önce konuştum. Kocaman kalmamı istedi. Karabükspor’dan özellikle Aykut Kocaman’ın isteği üzerine transfer edilmiştim. Buraya kadar her şey iyiydi; ama diğer problemlerden dolayı ayrılmak istedim.” şeklinde cevap verdi.

''Türkiye’ye bir daha asla futbol oynamak için gelmem, sadece ziyaret için gelirim.'' diyen ve futbol oynamak için gelmeyeceğini kesin bir dille ve döne döne vurgulayan Emenike, “Futbol oynamak için gelmeyi asla düşünmüyorum. Sadece arkadaşım Yobo ve diğer arkadaşlarımı ziyaret için gelebilirim. İstanbul’a futbol oynamak için asla gelmem. Tabii ileride her şey değişebilir; ama şu andaki duygu ve düşüncelerim bu yönde. Şu anda kulübümde mutluyum." dedi.

FENERBAHÇE'DE BAŞARILI OLURDUM

Golcü futbolcu son olarak, “Eğer Fenerbahçe’de kalsan başarılı olur muydun sorusuna ise, “Evet başarılı olacağıma inanıyordum. Fakat her şey bitti. Geride kalanlar hakkında konuşmak istemiyorum. Bütün konsantrasyonumu yeni takımıma veriyorum. Fenerbahçe’ye transferimden dolayı pişman değilim; ama Türkiye’den ayrıldığım için gerçekten çok mutluyum.'' diye cevap verdi.

Abdurrahman Kamburoğlu, Moskova, Cihan