Emenike’den Türk basınına sert eleştiri

10

Rus Spartak Moskova’da oynayan Nijeryalı forvet Emmanuel Emenike, kendisiyle ilgili Türk basınında çıkan haberleri kesin dille yalanladı. Emenike, kendisinin Moskova’da mutsuz olduğunu iddia eden Türk gazeteyi isim vermeden eleştirerek, “Gazetenin dürüstlüğü konusuna siz karar veriniz” diye sitemde bulundu.

 

Rusya’da yayınlanan Spor Ekspress gazetesine konuşan Emenike, muhabir Vitali Ayrapetov’un “Spartak takımında mutsuz olduğunuzla ilgili dün basında haberler yer aldı. Yorumunuz nedir?” sorusuna, “Bunlar sarı basının entrikaları. Neden onlar bunu yapıyorlar, anlamış değilim. Belki de bana kötülük yapmak istiyorlar. Ben Spartak’ta mutluyum. Takımda her şeyden memnunum” karşılığını verdi.

Nijeryalı oyuncu, “Belirtmem gerekir ki, gazete benim Moskova’da mutsuz bir olay yaşadığımı yazmış, oysa işin gerçeğinde o dönem ben Madagaskar’da idim. Şimdi gazetenin dürüstlüğü konusuna siz karar verebilirsiniz” dedi.

Muhabirin “Rus ve Türk oyuncular arasındaki farklılıkları” sorması üzerine Emenike, “Rusya’da daha sistematik yaklaşım var. Oyun disiplini daha yüksek düzeyde. Burada oyuncular hem sahada hem de soyunma odasında bir birine yardımcı oluyor. Türkiye’de ise oyuncular bir birleriye sahada daha az konuşur” diye konuştu.

Fuad Seferov, Moskova, Cihan