Rusya’da kalan son Türk futbolcu Karadeniz’den dönüş sinyali

12

Rusya’nın Rubin Kazan takımında top koşturan Türk futbolcu Gökdeniz Karadeniz, teklif alması durumunda İstanbul takımlarına öncelik vereceği mesajını verdi. Gökdeniz Rusya liginde oynayan son Türk futbolcu.

Rus Spor Ekspress gazetesine konuşan Gökdeniz, muhabir Andrey Anifongentov’un sorularını yanıtlayarak Rubin takımında mutlaka değişiklikler yapılacağını ifade etti. Muhabirin, “Takımda herkes rahatsız. Yeni Başkan Dmitri Samarenkin’in nasıl değişiklikler yapılacağı henüz belirsiz” sözlerine Türk futbolcu, “Fakat neler olacağını ben biliyorum” diye yanıtladı.

Daha önce Samarenkin’le tanıştığını anlatan Gökdeniz, “Beni ofisine davet etti. Biz akşam yemeğinde başbaşa gelerek güzel muhabbet ettik. Açık konuştuk. Şimdi bunu söyleyebilirim, yeni Başkan takımın daha güçlü olabilmesi için elinden gelen her şeyi yapacak... Rubin kuşkusuz değişecektir. Galiba birileri gitmek zorunda kalacaktır” dedi.

Muhabir’in “Kimi kastediyorsunuz?” sorusu üzerine Gökdeniz, “Öncelikle kendimi. Teklifler her zaman oldu ve sadece Türkiye’den de değil. Gerçi benim için öncelik İstanbul olacak. Bu ailemin isteğiyle ilgili. Çocuklar büyüyor, anne baba yaşlanıyor. Hayat bu, yapılacak bir şey yok” diye konuştu.

Türk futbolcu, Rubin takımıyla sözleşmesinin Aralık 2012’ye kadar olduğunu da sözlerine ekledi.

Fuad Seferov, Moskova, Cihan