Advocaat: Avrupa Şampiyonası’na gidemezsek istifa edeceğim

0

Rusya Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü Dick Advocaat 2012 Avrupa Şampiyonası elemelerinde Slovakya ve Andora ile oynayacakları maç öncesi Rus basınına önemli açıklamalarda bulundu. Advocaat, 2012 Avrupa Şampiyonası’na gidememeleri durumda istifa edeceğini açıkladı.

 

Hollandalı teknik adam Dick Advocaat Rusya Milli Takımı’nın 17 puanla B grubun lideri olduğunu hatırlatarak oynanacak son iki maçın ardından da lider kalmak istediklerini dile getirdi. Kontrolün kendi ellerinde olduğunu ifade eden deneyimli teknik adam, son iki maçı kazanarak gruplardan lider çıkmak istediklerini belirtti.

Advocaat, “Puanların birbirine çok yakın olması nedeniyle, beraberliğe güvenerek durumuzu riske edemeyiz.” diye konuştu. Gazetecilerin, Rus Milli Takımı’nın 2012 Avrupa Şampiyonası’na gidememesi durumunda nasıl karar alacağı şeklindeki soruna cevap veren Advocaat, “Böyle bir durumda benim görevim burada noktalanmış olacak, ve takımın başına yeni hoca geçer.” şeklinde konuştu.

Rusya Milli Futbol Takımı 7 Ekim’de Slovakya ile deplasmanda ve 11 Ekim’de Andora Milli Takımı ile kendi sahasında karşı karşıya gelecek.  Slovakya, Rusya Milli Takımı’nı Moskova’da oynanan maçta Fenerbahçe’nin oyuncusu Miroslav Stoch’un attığı golle 1-0 mağlup etmeyi başarmıştı.

Abdurrahman Kamburoğlu, Moskova, Cihan