Eto’o: Hak ettiğim maaşı alıyorum

247

Dünyaca ünlü Kamerunlu yıldız oyuncu Samuel Eto’o Uluslararası basına verdiği röportajda aldığı maaşı hak ettiğini söyledi. Rusya’nın Anzhi Mahaçkala kulübünde top koşturan Eto’o’nun resmi olmayan rakamlara göre 20 milyon Euro yıllık ücret alıyor.

Transfer döneminde İtalyan devi İnter’den ayrılarak Rusya liginin yolunu tutan 30 yaşındaki Eto’o haftalarca konuşuldu. Anzhi kulübünü devralan milyarder Süleyman Kerimov kesenin ağzını açarak Roberto Carlos ve son olarak Samuel Eto’o gibi oyuncuları birer birer takımına kazandırmaya başladı.

Kamerunlu oyuncu yabancı basına verdiği röportajda Rusya’ya para için gelmediğini vurguladı. Yıldız oyuncu aldığı maaşla ilgili kimin ne düşündüğünü umursamadığını söyledi. Eto’o, “Bence hepimiz çalışırız ve hak ettiğimizi düşündüğümüz kadar maaş almak isteriz. Anzhi kulübü bana bir değer biçti ve teklifte bulundu, hak ettiğimi düşünüyorum.” şeklinde konuştu. Herkes bir şeyler söylediğini ifade eden başarılı oyuncu, ancak kimse düşük maaş almak istemediğini belirtti. Başarılı golcü, “Sayın Kerimov Avrupa düzeyinde bir takım oluşturmak istediğini söylemişti. Yeni takımda beni de görmek isteğini dile getirdi ve kısa sürede anlaşma sağladık.” dedi.

Üst düzey futbolcular Rusya’da oynamak istiyor

Rusya’da futbolun geliştiğini savunan Eto’o, Avrupalı ünlü futbolcuların kendisini arayarak bilgi edindiğini söyledi.  Kamerunlu forvet, “Hepimizin çok iyi tanıdığı yıldız oyuncular beni arıyor ve Rusya’ya gelmek istediklerini belirtiyorlar. Bence futbolun geleceği Rusya’da.” dedi.

Samuel Eto’o transfer döneminde İnter’den 21 milyon Euro karşılığında Rus Anzhi takımıyla 3 yıllık sözleşme imzaladı. Resmi olmayan rakamlara göre Eto’o yıllık  20,5 milyon Euro ücret alıyor.