Rubin Kazan yönetimi, Gökdeniz’in iki yıl daha takımda kalmasını istiyor

32

Rubin Kazan Başkanı Dmitriy Samerkin, sözleşmesi bitecek olan Gökdeniz Karadeniz’in 2 yıl daha takımda kalmasını istediğini söyledi. Rusya Premier Ligi’nde top koşturan Gökdeniz’in sözleşmesi aralık sonunda sona erecek.

Rus gazetesine açıklamada bulunan Rubin Kazan Başkanı Dmitriy Samerkin Türk asıllı oyuncuya övgüler yağdırdı. Samerkin, “Gökdeniz gibi oyuncunun takımdan ayrılması bizi çok üzer. Kendisiyle hiçbir zaman sorun yaşamadık.” diye konuştu. Başarılı orta saha oyuncunun en az iki yıl daha takımda kalmasını istediklerini söyleyen Rubin Başkanı, “Kendisinin kulüpte kalması için 2 yıllık bir kontrat hazırladık.” ifadesini kullandı.

Başarılı oyuncu daha önce Rus basınına verdiği röportajda kontratının sona ermesinin ardından Türkiye’ye dönebileceğini ifade etmişti.

Gökdeniz Karadeniz 4 sezon geçirdiği Rubin Kazan takımında 89 kez forma giydi ve 19 kez fileleri havalandırdı. Milli oyuncu Rubin formasıyla iki kez Rusya Premier Lig şampiyonluğu yaşadı ve bir kez Rusya Süper Kupa’sını kaldırdı.