Hiddink bilmecesi devam ediyor

3

Rus basınında yer alan haberlere göre Hollandalı çalıştırıcı Guss Hiddink 8 milyon Euro karşılığında Rus Anzhi Takımı ile üç yıllık sözleşme imzaladı. Ancak ünlü hocanın menajeri Cees van Nieuwenhuizen iddiaları yalanladı.

Şu an Afrika kıtasında tatilde olan Hiddink’in önümüzdeki hafta Rusya’ya gelerek Anzhi takımı ile yeni sezon için hazırlıklara başlayacağı ifade edilmişti. Ancak Sovetskiy Sport muhabirine açıklamada bulunan tecrübeli teknik adamın menajeri Cees van Nieuwenhuizen kimseyle henüz anlaşmadıklarını dile getirdi. Nieuwenhuizen, “Hiddink şu an tatilde ve geri döndüğünde geleceğiyle ilgili kararı verecek. Gelen tekliflerden birini değerlendirecek.” diye konuştu. Anzhi takımı ile görüşmeleri olup olmadığı soruna cevap veren Nieuwenhuizen, “Hayır, biz öyle bir teklif almadık. Söylenenlerden de haberim yoktu. Anzhi kulübünden de hiçbir yetkiliyle de temasta bulunmadık.” dedi.

Bu arada Anzhi Mahaçkala Kulübü’nün yeni genel başkanı Alan Soziyev takımın yeni hocasının kesinleştiğini duyurdu. Soziyev, “Yeni hocamız belli oldu. Şu an anlaşmanın teferruatları görüşülüyor. Umarım yıl sonuna kadar herkese duyurmuş oluruz.” şeklinde konuştu.

Fabio Capello, Arsen Wenger ve Didier Deschamp, Rus kulübü ile ismi anılan diğer teknik direktörler.