Hiddink, Aznhi takımında scout olmayı reddetmiş

1

Türkiye A Milli Futbol Takımı teknik adamlığı görevinden ayrılan Hollandalı çalıştırıcı Guss Hiddink'in, Rusya'nın Anzhi Mahaçkala takımı ile neden anlaşamadığı belli oldu.

Rusya'nın transferleriyle ünlü takımı Anzhi Mahaçkala'da yönetim Hollandalı çalıştırıcıyı teknik direktör olarak değil de kulübün scout ekibinin başına getirmek istediği ortaya çıktı. Hiddink'in adı uzun süre Anzhi takımı ile anılmış, sonra da anlaşma sağlanamadığı duyurulmuştu. Hiddink'in teknik adamlığı değil de scout ekibinin başına getirilmeyi reddettiği öğrenildi.

Hollanda'nın Telegraaf gazetesindeki köşe yazısında Hiddink, Rus takımın teknik direktörlük yerine scoutluk teklifini geri çevirdiğini yazdı. Ünlü hoca bu teklifin kendi futbol felsefesine uymadığı için geri çevirdiğini anlattığı yazısında, şu ifadeleri kullandı:

"Anzhi benden sadece ana takım için yabancı oyuncuları bulmamı istiyordu. Ben yabancı oyuncuların yerine yerlilerin gelmesi için hep uğraştım kariyerim boyunca."

Deneyimli hoca, yazısında bu teklifin kendi felsefesine uymadığı için Rus takımın teklifini geri çevirdiğine dikkat çekti.

Uzun süre Hiddink ile ismi anılan Anzhi Mahaçkala, teknik direktörlük görevine Rus Yuriy Krasnojan'ı getirdi.