Rus antrenör Erzurum'da otel odasında ölü bulundu

4

Rus Kayak Milli Takımı antrenörü, Erzurum'da otel odasında ölü bulundu.

19 Şubat'ta başlayan Kuzey Disiplini Dünya Gençler Şampiyonası ve U23 Dünya Şampiyonaları için Erzurum’a gelen Rus Milli Takım Antrenörü Sergey Zorin (44), Erzurum Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü'ne ait eğitim dinlenme tesislerinde kaldığı otelde ölü bulundu. Antrenör Zorin'in alkol komasına girip öldüğü iddia ediliyor. Erzurum Cumhuriyet savcılığı, olayla ilgili soruşturma başlattı.

Sergey Zorin'in cesedi, olay yerinde yapılan incelemenin ardından otopsi için Erzurum Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesinin morguna gönderildi.

Rus antrenör Sergey Zorin'e otopsi yapılıyor

Rus Milli Takım Antrenörü Sergey Zorin (44)'in, aşırı alkol aldığı ve buna bağlı olarak kalp krizi geçirdiği iddia edildi.

Sergey Zorin'in cesedi, otopsi için Erzurum Bölge Eğitim Araştırma Hastanesi morguna kaldırıldı. Zorin'in takımı ise konakladığı EGSİM tesislerinden, kendilerine tahsis edilen araçla ayrıldı. Erzurum Cumhuriyet Savcılığı olayla ilgili soruşturma başlattı.

Alınan bilgiye göre Zorin, önceki gece geç saatlerde takımıyla birlikte konakladığı Erzurum Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü (EGSİM) tesislerinde geldi. Görgü tanıkları, antrenörün tesislere girerken alkollü olduğunu belirtti. Odasına dinlenmeye çekilen Zorin'in cesedi sabahın ilk saatlerinde arkadaşları tarafından fark edildi. Polis ve savcılık konuyla ilgili soruşturma başlattı.

19 Şubat'ta başlayan Kuzey Disiplini Dünya Gençler Şampiyonası ve U23 Dünya Şampiyonaları için Erzurum'a gelen Sergey Zorin, Erzurum Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü'ne ait eğitim dinlenme tesislerinde kaldığı oteldeki odasında sabah saatlerinde ölü bulunmuştu.

Kayak Federasyonu Başkanı Ayık: Tüm kayak ailesinin başı sağ olsun

Kayak Federasyonu Başkanı Özer Ayık, Erzurum'da düzenlenen Kuzey Disiplini Dünya Gençler ve 23 Yaş Altı Dünya Kayak Şampiyonası'na katılan Rus milli takımında görevli antrenör Sergey Zorin'in ölümünden büyük üzüntü duyduklarını söyledi.

Ayık, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Erzurum'da 3 gündür devam eden Kuzey Disiplini Dünya Gençler ve 23 Yaş Altı Dünya Kayak Şampiyonası'nın başarılı bir şekilde sürdüğünü belirterek, Rus antrenör Zorin'in ölüm haberiyle birlikte üzüntü yaşadıklarını ve Rus yetkililere taziye dileklerinde bulunduklarını söyledi.

Zorin'in gece otele giriş yaptığını ve sabah saat 05.30'da, oda arkadaşının resepsiyonu arayarak durumu haber verdiği bilgisinin kendilerine ulaştığını ifade eden Ayık, şunları kaydetti:

''Rusya milli takımı antrenörlerinden birisinin hayatını kaybetmesinin üzüntüsünü yaşıyoruz. Tüm Rus milli takımına baş sağlığı diliyorum. Bize ulaşan ilk bilgi Zorin'in aşırı alkolden hayatını kaybettiği yönünde. Ancak tabi sözlü bir bilgi. Gerçek ölüm sebebinin belirlenmesi için bir takım tıbbi testler yapılması gerek. Üzüntülüyüz. Tüm kayak ailesinin başı sağolsun.''