Galatasaray Medical Park - Spartak Moskova maçının ardından

4

Galatasaray Medical Park ile Spartak Moskova arasında oynanan beşincilik maçı sonrası basın toplantısı düzenlendi.

Sarı - kırmızılı ekibin başantrenörü Ceyhun Yıldızoğlu, basın toplantısında sözlerine rakibini tebrik ederek başlarken, “İyi bir maç çıkardılar. İlk yarıda rakip şutörleri durdurduğumuzu düşünüyorum. İkinci devrede ise bizden daha akıllı oynayarak geri gelmeyi bildiler. Fakat maçın sonunda özellikle takım kaptanımız Işıl Alben ve Diana Taurasi çok iyiydiler. Kazandığımız için mutluyuz ama aynı zamanda evimizde iki maç kaybettiğimiz için üzgünüz. Umarım önümüzdeki sezon daha başarılı oluruz.” dedi.

Galatasaray Medical Park kaptanı Işıl Alben ise, “Final 8’in ilk gününde kaybettiğimiz için üzgünüz. Maç sonlarını kötü oynadık ve kendi evimizde iki mağlubiyet aldık. Bugün ise son hücumlarda başarılıydık. Spartak’ı da tebrik ediyorum, iyi mücadele ettiler.” şeklinde konuştu.

Spartak Moskova başantrenörü Pokey Chatman, “Öncelikle Galatasaray’a tebrikler… Dört zorlu günün sonunda bile çıkıp maçı bitirebilecek kalitede oyuncularınız olduğu zaman bu gerçekten fark yaratıyor. Maalesef biz başarılı olmamız için yapmamız gerekenleri yapamadık. Bizim belli bir seviyede oynamamız lazım. Avantajlı eşleşmeleri bulabilmemiz için yardımlaşmamız, perdeleri kullanmamız ve ekstra paslar atmamız gerekiyor. Ama biz bunu yapamadık ve sonuç iki farklı mağlubiyet oldu. Diğer taraftan evimize sağlıklı bir şekilde dönmemiz önemli. Şimdi zorlu Rusya play offlarına hazırlanacağız.” diye konuştu.

Rus ekibinin oyuncusu Jelena Skerovic ise, “Bugün en üst seviyemizde oynadığımızı düşünmüyorum. Kötü savunma yaptık ve sayı kaydetmemiz gereken hücumlarda çok şut kaçırdık. Ayrıca fazla top kaybettik. Bu yüzden de son iki dakikada öndeyken maçı koparmayı başaramadık. Galatasaray’ı tebrik ediyorum. İyi oynadılar ve son şutu sokup maçı kazandılar.” dedi.