CSKA Moskova kupayı son saniye kaçırdı

4

Basketbolda Avrupa'nın kulüpler bazında en büyük kupası olan THY Euroleague'in 2011-2012 sezonu şampiyonu Yunanistan ekibi Olimpiakos oldu.

Sinan Erdem Spor Salonu'ndaki final karşılaşmasında Rus takımı CSKA Moskova'yı, Printeizis'in bitime 1 saniye kala attığı basket ile 62-61 yenerek şampiyon oldu.

19 SAYI GERİDEN GELDİLER

Maçın bitimine 15 dakika kala Rus ekibi 19 sayıya kadar farkı açtı ancak Olimpiakos pes etmedi ve farkı eritmeyi başardı. Maçın son anlarında etkili Rus savunmasını geçmeyi başaran Olimpiakos, son saniyede Printeizis'in basketi ile mutlu sona ulaştı.

TARİH YAZDILAR

Yunanistan'da yaşanan maddi kriz nedeniyle sezon başında bir çok yıldız oyuncusunu kaybeden ve kurduğu mütevazi kadro ile Final Four'a kalan Olimpiakos, son maçta da kurduğu etkili kadroyla rakiplerine korku salan CSKA Moskova'yı devirdiler.

İBRAHİM KUTLUAY'A SALDIRI

Karşılaşma öncesinde tatsız da bir olay yaşandı. Olimpiakos taraftarları, bir dönem Panathinaikos'ta da forma giyen eski milli basketbolcumuz İbrahim Kutluay'a yabancı maddeler attılar. Polis, Kutluay'ın hemen etrafını sardı ve locaya aldı.

İLK ÇEYREK SONUCU: OLIMPIAKOS 7-10 CSKA MOSKOVA

İLK YARI SONUCU: OLIMPIAKOS 20-34 CSKA MOSKOVA

ÜÇÜNCÜ ÇEYREK SONUCU: OLIMPIAKOS 40-53 CSKA MOSKOVA

MAÇ SONUCU: OLIMPIAKOS 62-61 CSKA MOSKOVA