Hiddink, Rusya ve Hollanda’nın tekrar karşılaşmasını istiyor

2

Euro – 2012 Avrupa Futbol Şampiyona’sı Rusya-Çek Cumhuriyeti maçını değerlendiren Guss Hiddink, Rusya ile Hollanda’nın çeyrek finalde karşılaşması istiyor.

Euro – 2008’de Rusya Milli Futbol Takımı’nı çalıştıran Guss Hiddink, maçları yakından takip ettiğini ifade etti. Kendi döneminden talebelerinin olduğunu söyleyen deneyimli hoca, “Rusya turnuvanın deneyimli ve tehlikeli ekiplerinden biri.” şeklinde konuştu. Rusya ve Hollanda’nın gruplardan çıkacağına inandığını belirten Hiddink, “Bu iki takım 2008’de olduğu gibi yine çeyrek finalde karşılaşabilir.” dedi.

La Gazetta dello Sport: Arşavin, Messi gibi oynadı

İtalya basınına göre Rusya-Çek Cumhuriyeti maçının kahramanı Andrey Arşavin. Rus oyuncuya 8 puan veren La Gazetta dello Sport, ‘Arşavin Messi gibi oynadı’ başlığını attı.

Ukrayna ve Polonya’da taraftarlar arasında kavga çıktı

Rusya’nın galibiyetini geç saatlerine kadar kutlayan taraftarlar arasında kavga çıktı. Ukrayna ve Polnya’da Rus taraftarlar bar çıkışında tezahürat yapınca çevrede bulunan gruplarla münakaşaya girdi ve kavga etti. Tarafları polisler ayırırken Polonya’da çıkan kavgada 2 Rus taraftar hastaneye kaldırıldı.