Rusya 2018 Dünya Kupası için en az 100 bin kişilik fanzone kuracak

3

2018 Dünya Futbol Şampiyonası hazırlıklarını sürdürmekte olan Rusya, taraftarlar için en az 100 bin kişilik fanzone alanları kurmayı hedefliyor. Kharkiv ve Varşova’daki organizasyonları inceleyen Organize Komite Başkanı Aleksey Sorokin, fanzone bolgelerinden etkilendiğini dile getirdi.

Büyük organizasyonlarda yer alacak olan Rusya ve Katar’ın yetkilileri Euro – 2012 Avrupa Futbol Şampiyonası’na ev sahipliği yapan şehirlerde incelemelerde bulunuyor. Ukrayna ve Polonya’nın organizasyon ve altyapısını inceleyen Organize Komite Başkanı Aleksey Sorokin, fanzone bölgelerinden etkilendiğini dile getirdi. Euro – 2012’de yapılan çalışmaların kendilerine yeni hedefler gösterdiğini belirten Sorokin, “Fanzone bölgelerinin büyüklüğü dikkat çekti. Bizimde bu çalışmalar çerçevesinde en az 100 bin kişilik eğlence alanları hazırlamalıyız.” diye konuştu.

Ukrayna ve Polonya’da incelemeler yapan heyetler en son olarak maçların oynandığı şehirlerin altyapı çalışmalarını inceleyerek çalışmalarına son verecekler.