Anzhi, konuk takım ve taraftarların güvenliği konusunda UEFA’ya garanti verecek

1

Anzhi, Avrupa Ligi maçlarını Dağıstan’da oynayabilmek içi konuk takım ve taraftarlarının güvenliği konusunda UEFA’ya garanti verecek. UEFA, geçtiğimiz günlerde Anzhi’nin kendi sahasında oynayacağı Avrupa Ligi maçlarını yasaklamıştı.

Rusya Premier Ligi’ni 5. sırada tamamlayarak UEFA Avrupa Ligi turnuvasına katılma hakkı elde eden Anzhi, UEFA’dan gelen yasakla sorun yaşıyor. Bölgenin ve ülkenin güvenliği konusunda problemleri olduğu gerekçesiyle UEFA, Avrupa Ligi maçlarının Dağıstan’da oynanmasını yasakladı. Bir yandan UEFA standartlarına uygun stat arayışında olan Anzhi, diğer taraftan da kendi evinde oynayabilmek için izin alma mücadelesi veriyor.

Kulübün resmi sitesinde Anzhi Genel Başkanı Ayvaz Kaziahmedov’un imzasını taşıyan mektup ile UEFA Başkanı Michel Platini’ye mesaj gönderildi. Mektupta, “Anzhi’nin konuk takım ve taraftarları için gerekli tüm önlemlerini alacağına dair garanti veriyor.” denildi.

Guss Hiddink’in takımı UEFA Avrupa Ligi 3. elemlerinin ardından belli olacağı rakibi ile ilk maçını 19 Temmuzda yapacak.