Lokomotiv Moskova, Burak Yılmaz'ın transferini henüz doğrulamadı

13

Lokomotiv Moskova takımı, Trabzonsporlu Burak Yılmaz’ın transferi ile ilgili henüz açıklama yapmadı. Lokomotiv basın merkezine ulaşan Cihan Haber Ajansı’na basında yer alan haberini doğrulamayacaklarını ifade ettiler.

Konu ile ilgili henüz resmi bi açıklamanın olmadığını dile getiren Lokomotiv yetkilisi, takımın tam kadro olarak Slovenya’da çalışma kampında olduğunu söyledi. İki gün içinde takımın Moskova’ya göndeceğini belirten yetkili, bu konunun netlik kazanacağını kaydetti. Yetkili, “Biz duyumları yorumlamıyoruz. Konu ile ilgili resmi açıklama elimizde yok. Takım çalışma kampından döndüğü zaman ancak bir şeyler konuşulabilir.” diye konuştu.

Hatırlanacağı gibi, tecrübeli forvetin Lokomotiv Moskova ile 4 yıllığına el sıkıştığı, Trabzonspor'un bu transferden 5 milyon Euro kazanacağı ve milli futbolcunun bir sonraki transferinden de yüzde 25 pay alacağı yönünde haberler basında yer almıştı.

Rusya Premier Ligi’ni 7. sırada tamamlayan Lokomotiv bu sezon Avrupa’ya gidemiyor. Gelecek sezon için çalışmalra yapan Moskova ekibi Hırvatistan Milli Futbol Takımı’nın eski hocası Slaven Biliç’i takımın başına getirdi. Ayrıca Hırvat oyuncu Verdan Corluka’yı kadrosuna dahil etti.