Arşavin’e göre Rus millileri Capello çalıştıracak

10

Arsenal takımının Rus oyuncusu Adnrey Arşavin’e göre teknik direktör Fabio Capello Rus Milli Futbol Takımı ile anlaştı. Yıldız oyuncu bu fikrini resmi sitesinde paylaştı.

Geçtiğimiz günlerde Rusya Futbol Birliği (RFS9, Rusya Milli Futbol Takımı için düşünülen teknik direktörlerin isimlerini resmi sitesinde yayınlayarak görüşmeler yapacaklarını duyuru. RFS, daha sonra ilk görüşmeyi listede ismi yer alan İtalyan hoca Fabio Capello ile yapmıştı. RFS, tüm görüşmeleri gelecek haftaya kadar bitirmeyi ve milli takımı çalıştıracak hoca ile anlaşmayı planlıyor.

Öte yandan resmi sitesinde bazı bilgileri paylaşan milli oyuncu Andrey Arşavin’e göre Rusya milli takımı Capello’ya emanet edildi. Aşavin’in paylaştığı yazıda, “Rusya Milli Futbol Takımı’nın yeni teknik direktörü belli oldu. Hayırlı olsun Capello! Başarılar!” denildi.

RFS’nin yayınladığı aday listesi şöyle:

İspanyol Rafael Beniztez, Rus Anatoliy Bışovets, Arjantinli Marcelo Bielsa, Rus Valeriy Gazzayev, İspanyol Josep Guardiola, İtalyan Fabio Capello, Rus Andrey Kobelev, Rus Yurij Krasnojan, İtalyan Marcello Lippi, Rus Valeriy Nepomnyaşiy, Rus Nikolay Pisarev, İngiliz Harry Redknapp ve Rus Yuriy Semin.