Sovyetski Sport: Emenike için intikam alma zamanı

11

Rusya’nın önde gelen spor gazetesi “Sovyetski Sport” Şampiyonlar Ligi play-off turu için çekilen kuralarda Fenerbahçe’nin Spartak Moskova ile eşleşme haberini “Emenike için intikam alma zamanı” başlığı ile verdi.

"Fenerbahçe'yi nasıl yeneriz" sorusunu soran gazete, aslında Fenerbahçe’nin Avrupa futbolunun grand takımı olmadığını belirterek, “Spartak böyle rakibe karşı güç kullanabilir ve kullanmak zorunda. Özellikle Moskova’da geçecek olan maç bu açıdan çok önemli.” şeklinde yazdı.

Fenerbahçe'nin hücumlara karşı koyamadığı belirtilen yazıda sarı - lacivertli takım “tipik ev takımı” olarak nitelendirildi ve ülke şampiyonasında 17 maçın 14’ünü kazandığı belirtildi.

Fenerbahçe'nin en iyi oyuncusu Liverpool’dan yeni tranfer edilen Dirk Kuyt olduğu yazılan haberde, ayrıca Milos Krasic, Miroslav Stoch, Alex, Semih Şentürk’ün dikkatten kaçmaması gerektiği vurgulandı.

Nijeryalı futbolcu Emmanuel Emenike’nin şike soruşturması nedeniyle Fenerbahçe’de forma giyemediğini hatırlatan gazete Spartak Moskova formasıyla eski takımına karşı mücadele vereceği belirtildi. Haberde bu durumla ilgili espri yapılarak, “Böylelikle Emenike için intikam alma zamanı geldi.” yorumuna yer verildi.