Spartak Moskova, Fenerbahçe maçı öncesi taraftarlarını taşkınlık yapmamaları için uyardı

5

Spartak Moskova, UEFA Şampiyonlar Ligi play-off turunda Fenerbahçe ile oynayacağı maç öncesi taraftarlarını taşkınlık yapmamaları için uyardı.

Spartak Moskova kulübü resmi sitesinden yayınladığı yazıda kendi taraftarlarına uyarılarda bulundu. Taraftarlarından maç öncesi ve maç esnasında taşkınlık yapmamalarını isteyen Moskova takımı, rakip takım ve taraftarlarını anlayışla karşılayın denildi. Kulübün resmi sitesinde yayınlanan yazıda taraftarların olası olumsuz davranışları yüzünden UEFA’nın takıma ağır para ve disiplin cezaları verebileceği hatırlatıldı.

Ayrıca, maç biletlerinin hızla satıldığı ifade edilerek taraftarların stadyuma maç saatinden daha erken gelmeleri istendi. Rus taraftarların 80 bin kişilik Lujniki Stadyumu’nu doldurması bekleniyor.

Fenerbahçe, UEFA Şampiyonlar Ligi play-off turunun ilk maçında Spartak Moskova ile 21 Ağustos Salı güni karşılaşacak. Lujniki Stadyumu’nda oynanacak maçı İngiliz hakem Martin Atkinson yönetecek. Saat 19.00'da başlayacak maçta Atkinson'un yardımcılıklarını Peter Kirkup ve Stuart Burt yapacak.