Emenike: Kocaman’ın elini saygımdan dolayı öptüm

157

Emmanuel Emenike, UEFA Şampiyonlar Ligi play-off turu Spartak Moskova – Fenerbahçe maçında Aykut Kocaman’ı elini saygısından dolayı öptüğünü dile getirdi. Emenike, Moskova’da oynanan maçta oyundan çıkarken Kocaman’ın elini öpmüştü.

Sarı-Lacivertli formayı giyemeden Spartak Moskova takımına transfer olan Emmanuel Emenike’nin Fenerbahçe’ye karşı oynadığı maçta teknik direktör Aykut Kocaman’ı elini öpmesi Rus futbolseverlerin merakını uyandırdı. Konuyla ilgili Rus gazetesine konuşan Nijeryalı futbolcu, bu davranışın sebebini Aykut Kocaman’a duyduğu saygıdan dolayı kaynaklandığını dile getirdi. Emenike, “Türkiye’de el öpmek saygı anlamına gelir. Kocaman’a çok saygı duyuyorum. Kendisiyle uzun süre çalışamadık ama çok iyi izlenimler bıraktı bende.” diye konuştu.

Emenike, Türk taraftarlarını yanardağa benzetti

Her fırsatta Türkiye’de yaşadığı güzel anılarını paylaşan Emmanuel Emenike, Türk taraftarlarını yanardağa benzetti. İstanbul’da oynanacak maça değinen başarılı oyuncu, “İlk dakikalardan itibaren taraftarlar yoğun baskı uygulayacak. Kendinizi bir yanardağda içinde olduğunuzu hayal edin. Tahminen bu kadar ateşli bir ortam bizi bekliyor.” şeklinde konuştu.

Fenerbahçe ile Spartak Moskova UEFA Şampiyonlar Ligi play-off turu rövanş maçını 29 Ağustosta Kadıköy’de oynayacak.