Emenike, ifade vermek için İstanbul'a erken geldi

109

''Futbolda şike'' davasında savunması alınamadığı için dosyası ayrılan Spartak Moskova'nın Nijeryalı oyuncusu Emanuel Emenike, Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı'na geldi.

Nijeryalı futbolcu Emenike, avukatıyla birlikte İstanbul Adalet Sarayı'na gelerek, ''Futbolda şike'' davasına ilişkin yargılamayı yapan İstanbul 16. Ağır Ceza Mahkemesi'nin bulunduğu 3. kata çıktı.

Emenike'nin, hakkındaki dosya kapsamında celse arasında savunmasının alınması bekleniyor.

''Futbolda şike'' soruşturması kapsamında Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım'ın da aralarında bulunduğu 93 sanık hakkında çeşitli hapis cezaları istemiyle hazırlanan iddianamede, soruşturma çerçevesinde ifadesi alındıktan sonra savcılıkça serbest bırakılan Emmanuel Emenike hakkında da ''şike'' suçundan 1 ile 3 yıl arasında hapis cezası öngörülmüştü.

Konuya ilişkin yargılamayı yapan İstanbul 16. Ağır Ceza Mahkemesi, 2 Temmuz'da 48 sanık hakkında çeşitli hapis cezalarına, 44 sanık hakkında da beraat kararına hükmederken, Rusya'da bulunduğu için savunması alınamayan futbolcu Emmanuel Emenike'nin dosyasının ayrılmasına karar vermişti.