Eto’o, Rus taraftarlara diyalog çağrısında bulundu

3

Anji’nin futbolcusu Samuel Eto’o, Rus taraftar liderleriyle bir araya geldi. Eto’o, barış havasının oluşması için taraftarlara diyalog çağrısında bulundu.

Rusya’da son zamanlarda taraftalar arasında yaşanan kavga ve gerginliği azaltma amacıyla taraftar liderleri bir araya geldi. Rusya’da tribünlerde yaşanan tatsız olaylar, saha dışında kavgaya dönüşüyor. Son olarak, Dağıstan’a maç izlemeye giden Zenit taraftarları, Anji destekçileri tarafından hastanelik edilmişti. Ardından, Anji-Az Alkmar Avurpa Ligi maçında Zenit ve Lokomotiv Moskova taraftarları rakip takımı desteklemesi taraftar liderlerini harekete geçirdi.

Toplantıya katılan Anji takımının Kamerunlu yıldız oyuncusu Samuel Eto’o, görüşme konuşulanların taraftarlara iletilmesini ümit ettiğini dile getirdi. Eto’o, “Hepimiz diyalog halinde olmalıyız, o zaman sadece tribündeki havayı değil genel havayı da iyileştirmiş oluruz.” diye konuştu. Avrupa maçlarında futbol aynı zamanda Rusya’yı temsil ettiğini söyleyen Eto’o, “Taraftarların olumsuz davranışları Rusya’nın imajını zedeleyebilir.” dedi.