Rusya Bayan Voleybol Takımı’nın hocası Ovçinnikov ölü bulundu

15

Rusya Rusya Bayan Voleybol Takımı ve Dinamo Moskova Voleybol Takımı’nın Teknik Direktörü Sergey Ovçinnikov Hırvatistan’da ölü bulundu. Dinamo takımıyla kampa giden Ovçinnikov otel odasında asılı bulunduğu belirtildi.

Hırvatistan’ın Porec kentine kampta bulunan Dinamo Moskova Voleybol Takımı’nın hocası Sergey Ovçinnilov kaldığı otel odasında ölü olarak bulundu. Sabah saatlerinde otel işçileri Ovçinnikov’u kendi odasında asılı olarak buldu.

Rusya Erkek Voleybol Takımı’nın hocası Vladimir Alenko, Londra Olimpiyatları’nda başarısız olan milli takım yüzünden Ovçinnikov’un çok üzüldüğünü dile getirdi. Alenko,”Ovçinnikov çok konuşkan birisi idi, ama olimpiyatlarda galibiyetten sonra bile düşünceli görünüyor ve çok fazla sigara içiyordu.” diye konuştu

44 yaşındaki Ovçinnikov’un ölümüyle ilgili henüz resmi açıklama yapılmazken, Porec kentinin polisi olayla ilgili soruşturma başlattığı bildirildi.

Ovçinnikov, Rusya’nın Yaroslavl kentinde toprağa verileceği bildirildi.

Ovçinnikov yönetimindeki Rusya Bayan Voleybol Takımı, Londra Olimpiyatları’na katılma hakkı elde ederek çeyrek finalde Brezilya’ya elenmişti.