Rusya'da Muaythai sporcularımız 12 karşılaşmadan 10’unu kazandı

27

Rusya’nın St. Petersburg şehrinde devam eden Dünya Muaythai dünya şampiyonasında, milli takım yaptığı 12 karşılaşmadan 10’unu kazanarak büyük bir başarıya imza attı.

Alınan galibiyetlerle ilgili açıklama yapan Türkiye Muaythai federasyonu başkanı Halil Durna, takım olarak kalan maçları da kazanmak istediklerini söyledi. Durna, “İlk günden beri gerçekten güzel müsabakalar yapılıyor. Ben bunda emeği geçen teknik direktörlerimize, antrenörlerimize ve idarecilerimize çok teşekkür ediyorum. Şu ana kadar ideallerimizin yüzde doksanını gerçekleştirmiş olduk. İnşallah 18 sporcumuzla birlikte yarı finale çıkmayı başaracağız.” şeklinde konuştu.

Bayanlarda finale çıkan isimlerden İrem Akın da bugüne kadar 5 kamp geçirdiklerini belirtti. 5 ay boyunca tüm takımın ailelerinden uzak kaldıklarını kaydeden Akın,“Bugün bizim için arife günüydü. Ayın 12’sinde ise  bayram olacak. İnşallah ülkemize Dünya şampiyonu olarak döneceğiz” dedi.

Adını finale yazdıran diğer bir sporcumuz, geçtiğimiz yılın Avrupa şampiyonu Tuğçe Sezer, St. Petersburg’a Dünya şampiyonu olmak için geldiğini söyledi. Sezer, “Bugüne kadar başarılı olabilmek için çok çalıştım. Allah’ın izniyle ülkeme dünya şampiyonu olarak döneceğim.” şeklinde duygularını ifade etti.

Muaythai Milli takım antrenörü Teslime Çelik ise, Muaythai sporuna  Türkiye’nin altyapıdan çok iyi bir şekilde hazırlandığını belirtti. Çelik, “Bu çocuklarımız ileride büyüklerde dövüşecek ve çok daha başarılı olacaklar. Biz bugüne kadar aldığımız başarıları Türk kadınlarına ve özellikle de şehit annelerimize armağan ediyoruz.” dedi.

St. Petersburg’da devam eden Dünya Mauythai şampiyonasında finaller 12 Eylül Perşembe günü Yubileyniy spor salonunda yapılacak.