Şampiyonlar Ligi'ni hedefleyen Anji, Hiddink’in sözleşmesini yenileyecek

2

Seneye Şampiyonlar Ligi'nde mücadele etmeyi hedefleyen Rusya Premier Ligi takımlarından Anji, teknik direktör Guss Hiddink’in sözleşmesini uzatmaya hazırlanıyor. Hiddink’in sözleşmesi önümüzdeki sene mayıs ayında sona erecek.

Türkiye Milli Futbol Takımı’nı çalıştırdığı dönemde düşüş yaşayan Hollandalı hoca Guss Hiddink, Ajni ile tekrar kariyerindeki baharını yaşıyor. Anji, geçen sene başlattığı yükselişini bu sene de devam ettirerek 11. haftanın ardından Rusya Premier Ligi’nin zirvesine yerleşti. Hiddink ile başarı yakalayan Anji, tarihinde ilk defa Avrupa Ligi gruplarında mücadele etme hakkı kazandı. Avrupa Ligi grup maçlarında alınan başarılı sonuçlar hem kulübü hem de taraftarları sevindirmeye devam ediyor.

Takıma yıldız oyuncuları dahil eden ve hedefine Şampiyonlar Ligi’ni koyan Anji, ünlü hoca ile yoluna devam etmek istiyor. Gelecek sene mayıs ayında sözleşmesi bitecek olan Hiddink’in kulüp yöneticileriyle bir araya gelerek yeni anlaşma yapması bekleniyor.

Anji, Rusya Premier Ligi’nde 11 maçta 8 galibiyet 2 beraberlik ve bir mağlubiyet alarak 26 puanla lider durumda. Avrupa Ligi A Grubu’nda ise iki maçta 4 puan toplayarak gruptan çıkma adına iyi bir avantaj elde etti.