Capello, dönemin son iki lig maçının ertelenmesini istiyor

3

Rusya Milli Futbol Takımı’nın hocası Fabio Capello, ilk dönemin son iki maçının bir sonraki döneme ertelenmesini istediği öğrenildi. Capello, böylece oyuncuların daha formda kalacağını düşünüyor.

2014 Dünya Kupası grup eleme maçlarına oyuncuların daha formda gelmesini üzerine kafa yoran Capello, Rusya Premier Ligi’nin bu sezon biraz daha geç bitmesini istiyor. Capello, bu nedenle yetkililerden bu dönemin son iki maçının bir sonraki döneme ertelenmesini isteyecek. Böylece, 19 Mayısta bitmesi gereken lig 1 Haziranda sona erecek. Capello’ya göre, 7 Haziranda Portekiz – Rusya maçına oyuncular daha hazır bir durumda gelecek. Aksi takdirde oyuncular lig bitimin ardından milli maça kadar 20 gün futbola ara vermiş olacak. Capello ise 20 günlük ara futbolcuların performansını olumsu etkileyeceğinden endişe ediyor.

Rusya topladığı 12 puanla F Grubu’nda ilk sırada yer alıyor. Rusya’yı, yedişer puanı bulunan İsrail ve Portekiz takip ediyor. Rusya bir sonraki maçı gelecek sene 22 Martta Kuzey İrlanda ile deplasmanda yapacak.