Rus taraftarlar en çok Kuban takımının tribünlerini doldurdu

13

Rusya Premier Ligi’nde 2011-2012 sezonunda taraftarlar en çok Kuban takımının maçlarına gitti. Stadyumlarda Kuban takımının maçlarını ortalama 20 bin kişi izledi.

Rusya Premier Ligi’nde mücadele eden takımların statlarda kaç kişi tarafından izlediği ile ilgili rapor açıklandı. Son on yılı kapsayan çalışmada ilginç veriler ortaya çıktı. Buna göre 2011-2012 sezonunda en çok Kuban takımının maçları izlendi. Geçen sezon Kuban takımının maçlarını toplamda 460 bin kişi izledi. En çok izlenen ikinci takım ise 20 bin taraftar ortalamasıyla Spartak Moskova olurken, 19 bin taraftarla Zenit üçüncü sırada yer aldı.

Son on sezona bakıldığında ise en çok Zenit St. Petersburg takımının maçları ziyaret edildi. Zenit'in her maçını ortalama 19 bin taraftar izledi. İkinci sırada 18 bin taraftarla Kuban yer alırken, 17 bin taraftarla Krilya Sovetov takımı üçüncü oldu.

Bir sezonda en çok seyirci otalamasını Krilya Sovetov takımı yakaladı. Krilya Sovetov’un 2003 sezonundaki her maçını ortalama 24 bin taraftar tribünlerden izledi.