Rüşvet istediği iddia edilen Rubin Kazan’ın hocası ifade vermeye gitmedi

94

Rubin Kazan’ınn hocası Kurban Berdıyev, Türk futbolcu Gökhan Töre’nin menajerinden rüşvet istediği iddiasıyla ilgili ifade vermeye çağırıldı. Ancak, Berdıyev ifade vermeye gitmedi.

Sezon başında Rusya’nın Rubin Kazan takımına geçen Gökhan Töre’nin menajeri, takımın hocasının da aralarında olduğu bazı kişilerin oyuncunun transferi ile ilgili rüşvet istendiğini iddia etmişti. İddia ile ilgili inceleme başlatan güvenlik güçleri geçtiğimiz günlerde Rubin Kazan kulübünün merkezinde arama yaptığı basına yansımıştı.

Geçen sürenin ardından Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü, Rubin Kazan’nın hocası Kurban Berdıyev’in ifadesini almak için davetiye gönderdi. Ancak, Berdıyev ifade vermeye gitmedi.

Basında yer alan diğer haberlere göre ise deneyimli hoca, Salı günü ifade vermeye gelemeyeceğini bildirdi. Öte yandan, Berdıyev’in ilerleyen günlerde ifade verecek ifade edildi.

Hatırlanacağı gibi, rüşvet istendiği iddiasının gündeme gelmesinin ardından Gökhan Töre, Rusya’dan ayrılarak İstanbul’a geldi ve başka menajer ile sözleşme imzaladı. Yaşanan gelişmelerden dolayı rahatsız olan Töre’nin dönem arasında Avrupa’da başka bir kulübe transfer olacağı belirtildi.