Anji yönetimi: Eto’o’ya 20 milyon Euro ödemiyoruz

94

Rusya Premier Lig takımlarından Anji Mahaçkala Yönetim Kurulu Üyesi German Tkaçenko, iddia edildiği gibi Samuel Eto’o’ya 20 milyon Euro ödenmediğini söyledi. Ancak, Tkaçenko yıldız futbolcunun ne kadar kazandığını açıklamadı.

Anji takımı 2011 yılında Kamerunlu futbolcu Samuel Eto’o’yu kadrosuna katarak tüm dikkatle üzerine çekmişti. Basında çıkan haberlere göre İnter’den 21 milyon Euro’ya transfer edilen Eto’o’ya Anji takımı en az 20 milyon Euro maaş ödüyor. Ancak, ne oyuncu ne de takımı konuyla ilgili net bir açıklamada bulunmadı.

Rusya basınına konuşan Anji Mahaçkala Yönetim Kurulu Üyesi German Tkaçenko yıldız futbolcuya 20 milyon Euro maaş ödemediklerini dile getirdi. Yine de oyuncunun ne kadar maaş aldığını açıklamayı reddeden Tkaçenko, “İfade edildiği rakamlar ödenmiyor. Eto’o daha az bir rakam alıyor. Biz bu paraları oyuncuları buraya getirebilmek ve tanınmak için ödüyoruz.” diye konuştu.

Daha önce basın karşısına çıkan Samuel Eto’o ne kadar kazandığına dair sorulara, “Hak ettiğim maaşı alıyorum.” cevabını vermişti.