Fatih Tekke’den Zenit’e mesaj var: Hoca olmak istiyorum

149

Rus basınına konuşan Fatih Tekke eski takımı Zenit St. Petersburg’a mesaj yolladı. Antrenör olmak için kursa gittiğini söyleyen Tekke, “Hoca olmak istiyorum, Zenit’in hocası yani.” diye konuştu.

Trabzonspor’da başarı oyun sergileyen Fatih Tekke Türkiye’deki büyük takımlarıyla ismi anılsa da 2006 yılında Rusya’nın Zenit St. Petersburg takımı ile anlaşmıştı. Rusya’da 4 yıl geçiren Türk futbolcu Zenit formasıyla Lig Kupası, Rusya Kupası, UEFA Kapası ve UEFA Süper Kupası’nı kazanmıştı. Ülkesine geri dönen Tekke istediği başarıyı yakalayamamış daha sonra futbola veda etmişti. Ancak Zenit’te unutulmayanlar listesine giren Tekke çıkan tüm haberler ile hala gündemden düşmüyor.

Rus basınına özel açıklamalarda bulunan Fatih Tekke geleceği, özlemleri ve düşünceleri ile paylaştı. Futbolu bıraktıktan sonra antrenörlük lisansı alabilmek için kursa başladığını aktaran Tekke hoca olmak istediğini dile getirdi. Eski takımına şimdiden haber salan Tekke, “Zenit’in hocası olmak istiyorum.” dedi. Zenit’in bazı yöneticileriyle hala görüştüğünü söyleyen Tekke aynı zamanda eski hocası Dick Advocaat ile fikir alışverişinde bulunduğunu belirtti.

“Manchester United maçını unutamıyorum”

Fatih Tekke’nin Petersburg ekibinde oynadığı yıllar Rusya’da ‘Zenit’in altın çağı’ olarak nitelendiriliyor. Bu bağlamda Tekke’ye kazandıkları başarılar hatırlatılınca Türk futbolcu 2008 yılında Manchester United takımına karşı oynadıkları Süper Kupa maçını unutamadığını söyledi.

“Rus kreplerini çok seviyorum”

Rus gazeteci Fatih Tekke’ye Rus kreplerini hatırlatarak, “Çok seviyordunuz eşiniz size burada hazırlıyor mu?” diye sordu. Tekke ise, “Evet Rus kreplerini çok seviyorum. Ancak, İskender Kebabı Türkiye’de yenmesi gerektiği gibi krepte Rusya’da. Bazı yemekler ait olduğu bölgede yenir.” şeklinde konuştu.

“Gökdeniz ikimiz Rusya’yı iyi anladık”

Neden Rusya’da Gökdeniz ve Tekke haricindeki Türk futbolcuları tutunamıyor sorusuna cevap veren deneyimli futbolcu, “Galiba biz Rusya’yı diğerlerine göre daha iyi anladık ve sevdik”. dedi.

Zenit taraftarlarını özlediğini ve bir gün tekrar onlarla buluşacağını dile getiren Tekke son olarak hayalinde Zenit ile Trabzonspor2un hazırlık maç yapmasını olduğunu açıkladı.