Arda’nın takımı Zenit’te Şampiyonlar Ligi turunu hediye etti

217

UEFA Şampiyonlar Ligi grup maçları tamamlanırken Zenit St. Petersburg 4-1 yenilmesine rağmen Atletico Madrid’in yardımıyla bir üst tura çıktı.

Şampiyonlar Ligi G Grubu maçları tamamlanırken Zenit’e bir üst tur adeta hediye edildi. Son maçına Porto takımının bir puan önünde çıkan Zenit deplasmanda Austria Wien takımına 4-1 yenildi. Zenit’i geçmek ve bir üst tura yükselmek için fırsat yakalayan Porto’da Arda Turan’ın top koşturduğu Atletico Madrid’e 2-0 yenilince ibre Zenit’ten yana döndü. Zenit yenilmesine rağmen bir üst tura yükselmenin sevincini yaşıyor.

G Grubu’nun ilk sırada tamamlayan Atletico Madrid ve ikinci olan Zenit bir üst tura yükseldi. Üçüncü olan Porto Avrupa Kupası’nda mücadele edecek, Austria Wien ise Avrupa defterini kapatan taraf oldu.

CSKA’nın Avrupa macerası sona erdi

Şampiyonlar Ligi’nde Rusya’nın diğer temsilcisi CSKA Moskova’nın Avrupa macerası sona erdi. D Grubu’nda top koşturan CSKA, Bayern Münih, Manchester City zorlu rakiplerin kurbanı oldu. Gruptaki altı maçta sadece bir galibiyet alabilen CSKA sonucu olarak Avrupa yarışlarına veda etti.

resim tanımı girinRubin ve Anji, Avrupa Ligi’ne devam ediyor Kuban ise veda etti

Dün oynanan son karşılaşmaların ardından UEFA Avrupa Ligi bir üst turuna yükselen takımlar da belli oldu. Rusya temsilcilerinden Rubin Kazan ile Anji takımı bir üst tura yükselirken ilk Avrupa heyecanı yaşayan Kuban takımı elendi. Rubin, D Grubu’nu ilk sırada tamamlarken Anji ise K Grubu’nu ikinci bitirdi. Birazda zorlu rakiplerle eşleşen Kuban ise üçüncü olarak yarışlara veda etti.