Rusya’da 1 milyondan fazla kişi kayak yaptı

258

Rusya’nın farklı bölgelerinde 1 milyondan fazla kişi “Rusya Kayak Yapıyor” yarışlarına katıldı. Her yıl düzenli olarak yapılan etkinlikte bu yıl da kayak severler 71 bölgede kıyasıya yarıştı.

Farklı yarışmalarda 5 ve 10 kilometre olarak belirlenen kategorilerde dereceye girenler madalyalarla ödüllendirildi. Profesyonel kayakçılara her yaştan amatörler de yer aldı.

resim tanımı girin

Bazı bölgelerde eksi 20 -30 derece soğuğa aldırmayan sporseverler hafta sonunda güzel bir etkinliğe katılmaktan memnun oldu.

Moskova Bölgesi Belediye Başkanı Andrey Vorobyov Rossiya 24’e yaptığı değerlendirmede, “Çok güzel bir yarış, yaşlı genç burada. Yahroma’daki yarışa 25 bin kişi katılıyor. Kayakçılar soğuktan korkmuyor. Beş gün sonra Soçi’de Kış Olimpiyatlarının başlayacak olması bu yarışları daha anlamlı kılıyor.” dedi.

Aşırı soğukların etkili olduğu Çita’da 300 kişi yarışlara katılırken, Rusya’nın Amur bölgesinde hava soğukluklarının eksi 40 dereceye kadar düşmesi, Tver’de de yeterli kar olmaması nedeni ile yarışlar iptal edildi.