"Soçi'ye 6 sporcu ile katılım içimizi burktu"

359

Samsun’a gelen Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç valilik tarafından başlatılan 'Okuldan Olimpiyata' konulu projenin tanıtım törenine katıldı. Bakan Kılıç, Kış Olimpiyatları'nın düzenlendiği Soçi'de Türk bayrağının dalgalanmasının gurur verici olduğunu ifade ederken, "Soçi Kış Olimpiyatları'nda sadece ve sadece 6 sporcumuzla katılım sağlamamız da içimizdeki burukluktur." dedi.

Karayolu ile Samsun’a gelen bakanlar ilk olarak Samsun Valiliği’ni ziyaret etti. Valilik personeliyle tek tek tokalaşan bakanlar daha sonra valilik şeref defterini imzaladı. Makamda yapılan görüşmede soru kabul etmeyen Bakan Avcı ve Kılıç’a Vali Hüseyin Aksoy, öğrenciler tarafından yapılmış olan panoyu hediye etti. Ziyaret sonrası bakanlar ve protokol üyeleri Samsun Valiliği tarafından okullardaki yetenekli öğrencileri bulmak için başlattığı '11-14 Yaş Öğrenci Sportif Yetenek Taraması Projesi' tanıtım törenine katılmak için İlkadım Yaşardoğu Spor Salonu’na geçti.

Sporcuların daha fazla başarılı olması için fiziki alt yapı anlamında çok gayretli çalıştıklarını kaydeden Bakan Akif Çağatay Kılıç, "Geçen haftasonu düzenlenen kış olimpiyatları için Soçi’deydik. Burada hem sevinci, gururu ama aynı zamanda burukluğu da yaşadık. Bayrağımızın sporcular tarafından orada taşınmış olması bizim için gurur vesilesiydi. Ancak Soçi kış olimpiyatlarında sadece ve sadece 6 sporcumuzla katılım sağlamamız da içimizdeki burukluktur. İnşallah sizler bu tip projelerle çok daha başarılı çok daha yoğun katılım sağlayarak üst seviyede temsil sağlayarak, aynı zamanda üst seviyede başarı elde ederek ülkemizi temsil edeceksiniz.” diye konuştu.