Beşiktaş’ta kiralık oynayan Rubinli Gökhan Töre kurşunlara hedef oldu

52

Bonservisi Rusya’nın Rubin Kazan takımında bulunan ve Beşiktaş’ta kiralık olarak forma giyen Gökhan Töre dün gece havaya ateş açan bir şahsın tabancasından çıkan kurşunlara hedef oldu. Töre'nin menajerinin de aralarında bulunduğu 5 kişi de çeşitli yerlerinden yaralandı.

Beşiktaşlı Milli Futbolcu Gökhan Töre, eğlenmek için gittiği gece kulübünde, yan locada oturan ve arkadaşına kızarak havaya ateş açan bir şahsın tabancasından çıkan kurşunlara hedef oldu. Sekerek parçalanan mermi çekirdeğinden çıkan parçalarla yaralanan Gökhan Töre hastanede tedavi altına alındı. Locada oturan Gökhan Töre'nin menajerinin de bulunduğu 5 kişinin de olay sırasında çeşitli yerlerinden yaralandığı öğrenildi.

Şişli, Esentepe'de bir gece kulübünde saat 02.30 sıralarında meydana gelen olan futbolcu Gökhan Töre ve yanında bulunan 5 kişi gittikleri gece kulübünde eğlenmek için bir locaya yerleşti. Görgü tanıklarının ifadelerine göre Gökhan Töre ve arkadaşlarının yanında bulunduğu locanın yanındaki locada oturan bir kişi yanında bulunan sevgilisiyle tartışmaya başladı. Kız arkadaşına önce bağırmaya başlayan şüphelinin daha sonra silahını çekerek havaya ateş etmeye başladığı öğrenildi. Gece kulübünde büyük paniğe neden olan olay sırasında seken mermiler Gökhan Töre ve yanında bulunan arkadaşlarına isabet etti. Mermi çekirdeklerinin çarptığı yerde parçalandığı ve şarapnel etkisi göstererek Gökhan Töre ve arkadaşlarının yaralanmasına neden olduğu öğrenildi.

Hastaneye kaldırıldı

Futbolcu Gökhan Töre ve arkadaşlarının olaydan sonra gece kulübü çalışanlarının yardımlarıyla hastaneye götürülerek tedavi altına alındıkları öğrenildi.

Silahlı saldırganın ise olay sırasında gece kulübü içinde çıkan panikten yaralanarak tabancasına beline takıp sevgilisiyle birlikte gece kulübünden ayrıldığı tespit edildi. Polis güvenlik kameraları ve görgü şahitleri ifadelerine göre kaçan kişinin kimliğinin tespit edilerek yakalanması için çalışmaların devam ettiğini söyledi.

Siyah Beyazlı kulüpten açıklalama

Siyah-beyazlı kulübün resmi internet sitesinden Gökhan Töre'nin sağlık durumu hakkında şu bilgilendirme yapıldı:

"Profesyonel futbol takımımızın oyuncusu Gökhan Töre, dün gece takım arkadaşları ile birlikte gittiği eğlence yerinde, bir saldırganın tabancasından çıkan kurşunun sekerek omzuna isabet etmesi sonucu yaralanmıştır. Saldırganın bir kadına ve ardından çevreye açtığı ateş sonucunda, eğlence yerinde bulunan 5 kişi daha yaralanmıştır. Oyuncumuzun saldırgan ile kesinlikle bir ilgisi yoktur. Polis, saldırgan ile ilgili soruşturmaya başlamıştır. Gökhan Töre, olayı takiben Florence Nightingale hastanesinde müşahede altına alınmış ve tedavisine başlanmıştır."