Fenerbahçeli Caner: Rusya’ya 18 yaşında gittim, bana çok şey kattı

119

Fenerbahçe'nin en iyi çıkış yapan futbolcusu Caner Erkin Hürriyet Gazetesi'ne verdiği röportajda Rusya’nın CSKA takımında oynadığı dönemi "18 yaşımda Rusya’ya gittim ve bana çok şey kattı" olarak anlattı.

Caner 2007-2010 yıllarında bulunduğu Rusya’da üç yıl boyunca CSKA’nın formasını giymişti.

Sezon sonunda kulubüyle sözleşmesi bitecek olan Caner Erkin, Hürriyet Gazetesi'nden Ahmet Ercanlar'a yaptığı açıklamada, "İlk imzayı atarken Başkan Yıldırım'ın uygun gördüğü şartları ses çkarmadan kabul ettim. Şimdi de başkanımızla pazarlığa girmem. Hak ettiğimi verecektir" dedi.

Sarı-lacivertli renklere gönül verenlere “Şampiyonlukta büyük payı olan en önemli isim kim?” kim diye sorsak bir çok kişi tereddütsüz 'Caner Erkin' cevabını verir. Biz de sahada enerjisi bitmeyen, hırsıyla dikkat çeken ve geleceği merak edilen Caner’in Hürriyet'e verdiğnii röportajı şöyle:

Sezon senin için nasıl geçti?

İnanılmaz bir sezon oldu. Bunda da en büyük etken takım oyunu oynamamızdı. Tek tek tüm takım arkadaşlarım iyi bir sezon geçirdi.

Galatasaray'da oynarken bile Fenerbahçeli olduğunu gizlemedin. Fenerbahçelilik nereden geliyor? Fenerbahçeli olduğumu hiç gizlemedim. Bütün sülalem Fenerbahçeli. Türkiye ’de bu konular çok abartılıyor. Liverpool’da oynayan bir oyuncu, 'Chelsea taraftarıyım' diyebiliyor. Carrager 15 sene Liverpool'da oynayıp, 'Everton taraftarıyım' diyebiliyor. Bunları aşalım. O zaman da söylediğimde de bu çok büyütülmüştü. Başımızda Rijkaard vardı. Doğal karşıladı.

İYİ OYNAMAM YANLIŞ ANLAŞILMASIN

En az para kazanan oyunculardan biri olman seni etkiledi mi?

O kontratı geldiğimde kabul ettim. Başkan böyle uygun gördü. Ben de sesimi çıkarmadım. Belki son sene böyle bir performans göstermem yanlış anlaşılabilir. Bu tamamen tesadüf. Başkanımızla hiçbir zaman para pazarlığına girmem. Bana hak ettiğimi verecektir.

Kariyerini nasıl görüyorsun. Hata yaptın mı?

Yaptıklarımı hata olarak görmüyorum. 18 yaşımda Rusya’ya gittim ve bana çok şey kattı. Türkiye’de genç kavramı Avrupa’ya göre değişik. Avrupa’da 17-18-19 yaşında inanılmaz performanslar gösteriyor oyuncular.

Kariyer olarak başka hedefin var mı? 3 hafta sonra sözleşmem bitiyor. Başkanımızla pazarlık yapmam. Onunla konuşmadan kimseyle görüşmeyeceğim. Anlaşacağımı düşünüyorum. Fenerbahçe ile özdeşleştim. Türk futbolcusu Avrupa’ya gitmeli. Ben de Türkiye’yi Avrupa’da temsil etmek isterim…

YAZILIP, ÇİZİLENLERE ASLA KULAK ASMIYORUM

Özel yaşamın ve sözleşmenle ilgili çok spekülasyon yapıldı. Kulak astın mı? Türk futbolcuların büyük bir bölümü kendileri hakkında ne yazıldığına bakıp buna kafayı takıyorlar. Böyle olmamalı. Beni tanıyan bilir zaten. Basın ile çok ilişkisi olan bir insan değilim. Sizin hakkınızda bazı şeyler söylendi mi bunu sineye çekmek gerek. Yanlışlarınızı değerlendirip öz eleştiri de yapmalısınız. Tabi ki bu psikolojik olarak zor bir şey

Kişilik olarak güçlü müsün?

Çok yanlış şeyler yazıyorlardı. Onlara hiçbir şekilde cevap vermedim. Onlara cevap versem belki farklı şeyler olacaktı. Ama ben sessiz kaldım. Bundan sonraki hayatımda da böyle kalmaya devam edeceğim.

Röportajın tamamını bu linke tıklayarak Hurriyet sitesinde okuyabilirsiniz: Caner Erkin: Sülaleden Fenerliyim