Rostov, UEFA ile anlaşamazsa Avrupa’ya Spartak Moskova gidecek

51

Rusya Kupası’nı kazanarak Avrupa Ligi’ne gitme hakkı elde eden Rostov’a, Avrupa Futbol Federasyonları Birliği'nden (UEFA) ret gelince Spartak Moskova ümitlendi.

Avrupa Ligi’ne gitme hakkı elde eden Rostov’a mali problemlerinden dolayı UEFA’dan izin çıkmadı. Bunun üzerine bir açıklama yapan Rusya Futbol Birliği (RFS), Rostov’un yerine ligi 6. sırada tamamlayan Spartak Moskova gideceğini açıkladı. Bu açıklamaya tepki gösteren Rostov gerekirse olayı Uluslararası Tahkim Mahkemesi’ne (CAS) kadar taşıyacağını duyurdu.

Mali problemlerinin bulunduğunu kabul eden Rostov takımı sorunu gidermeye çalıyor. Ancak daha kesin karar verilmeden RFS’nin Spartak Moskova’dan yana bir açıklama yapmasına tepki gösteriyor.

Konuyla ilgili sessizliğini koruyan Spartak Moskova şimdilik verilecek son kararları bekliyor. Eğer UEFA’dan çıkan son kara Rostov’un aleyhine olursa Spartak Moskova Avrupa’da boy gösterecek.

2013-2014 sezonu sonuçlarına göre Rusya’dan CSKA Moskova ile Zenit Şampiyonlar Ligi’ne gidecek, Lokomotiv Moskova, Dinamo Moskova ve Krasnodar ise Avrupa Ligi’ne katılacak.