Rusya, Dünya Kupası ilk maçına Güney Kore ile başlayacak

57

Rusya Milli Futbol Takımı, Dünya Kupası ilk maçını bu gece Güney Kore ile yapacak.

H Grubu’nda yer alan Rusya, İtu kentinde hazırlıklarını tamamlayarak maçın oynanacağı Cuiaba kentine geldi. Burada son hazırlıklarını tamamlayan Rusya maç saatini beklemeye başladı.

Maç öncesi basına açıklamalarda bulunan Rusya’nın hocası Fabio Capello, “Dünya Kupası’na katılmak bizim için önemli, 12 yıl büyük bir ara. Futbolun geldiği seviyeyi görmeliyiz. Sadece 2018 Dünya Kupası için değil 2016 Avrupa Şampiyona için de deneyim katacaktır.” dedi. Hazır olduklarından emin olduğunu belirten Capello, “Büyük iş çıkarttık. Kendimizi iyi hissediyoruz. Takımdan ümitliyim.” diye konuştu.

Capello: ‘Gol çizgisi teknolojisinin’ bedelini biz ödedik

Capello, Fransa ve Honduras arasında oynanan Dünya Kupası maçınca ilk kez kullanılan ‘Gol çizgisi teknolojisine’ de değindi. 2010 Dünya Kupası’nda İngiltere’nin başındayken çizgiye geçen golün verilmediği için elendiklerini hatırlatan Capello, “Bu teknolojinin bedelini o zaman biz ödemek zorunda kalmıştık.” şeklinde konuştu.

Rus futbolculara sosyal paylaşım siteleri yasaklandı

Capello’nun isteği üzerine Rus futbolcular, Dünya Kupası boyunca sosyal paylaşım sitelerini kullanmayacak yada çok sınırlı bir biçim de kullanabilecek. Capello, “Twitter gibi sosyal paylaşım siteleri problem çıkarabilir. Bu yüzden bir aylığına sınırlama getirdik. Daha sonra futbolcular tekrara sosyal sitelere dönecektir.” dedi.

H Grubu’nun ilk maçı Moskova saati ile 20.00’da Belçika ile Cezayir arasında oynanacak. Rusya ile Güney Kore Maçı gece saat 02.00’da oynanacak.

Rusya’nın Dünya Kupası kadrosunda yer alan isimler:

Kaleciler: İgor Akinfeyev (CSKA), Yuriy Ladıgin (Zenit), Sergey Rıjikov (Rubin)

Defans: Vasiliy Berezutskiy (CSKA), Sergey İgnaşeviç (CSKA), Georgiy Şennikov (CSKA), Vladimir Granat (Dinamo Moskova), Aleksey Kozlov (Dinamo Moskova), Andrey Eşenko (Anji), Dmitriy Kombarov (Spartak), Andrey Semenov (Terek)

Orta saha: İgor Denisov (Dinamo Moskova), Aleksey İonov (Dinamo Moskova), Yuriy Jirkov (Dinamo Moskova), Alan Dzagoyev (CSKA), Denis Gluşakov (Spartak), Pavel Mogilevets (Rubin), Viktor Fayzulin (Zenit), Oleg Şatov (Zenit), Aleksandr Samedov (Lokomotiv)

Forvet: Aleksandr Kokorin (Dinamo Moskova), Maksim Kanunnikov (Amkar), Aleksandr Kerjakov (Zenit)