Dünya Kupası’nda Belçika’ya yenilen Rusya tur şansını zora soktu

296

Dünya Kupası H Grubu ikinci maçında Belçika ile Karşılaşan Rusya son dakikalarda yediği golle 1-0 mağlup oldu. Rusya’nın az da olsa tur şansı devam ediyor.

H Grubu ikinci maçına çıkan Rusya 88. dakikada Belçikalı Divock Origi’nin attığı golle mağlup oldu. Her iki takım orta alanda vasat bir oyun sergilerken maç 75. dakikadan sonra Rusya’nın ve daha sonra Belçika’nın kurduğu baskı ile biraz hareketlendi. Rusya’nın baskısına karşılık veren Belçika 88. dakikada Origi’nin attığı golle gruptan çıkmayı garantiledi.

resim tanımı girinÖte yandan iki maçta bir puan alabilen Rusya’nın gruptan çıkma şansı bugün oynanacak Güney Kore – Cezayir maçına bağlı. Rusya’nın tur şansını son maça kadar devam ettirebilmesi için Cezayir’in Güney Kore karşısında galip gelmesi yada berabere kalması gerekiyor. Bu durumda Rusya’nın da avantaj yakalamak için Cezayir’i farklı skorla yenmesi gerekecek. Karşılaşmayı Güney Kore kazanması halinde yarış son maça kadar devam etse de Rusya’nın gruptan çıkması için bir mucizeye ihtiyacı var.

Rio De Janerio’nun Maracana Stadyumu’nda oynanan karşılaşmayı 73 bin taraftar izledi.

Rusya gruptaki son karşılaşmasını 26 Haziran’da Cezayir ile yapacak.

İlk maçta Cezayir’i 2-1 mağlup eden Belçika, Rusya’dan sonra 6 puana ulaştı. İlk maçında Güney Kore ile 1-1 berabere kalan Rusya, Belçika’ya 1-0 yenilerek bir puanla devam ediyor.

H Grubu’nda iki maçını kazanan Belçika 6 puanla lider durumda. Maç eksiği bulunan Güney Kore bir puanla ikinci yine bir puanla Rusya üçüncü. Henüz puan alamayan Cezayir son sırada bulunuyor.