Rusya Milli Futbol Takımı oyuncuları ve teknik heyete prim yok

85

Rusya Futbol Birliği Başkanı Nikolay Tolstıh, milli takım oyuncuları ve teknik heyete Brezilya dönüşü prim verilmeyeceğini açıkladı.

Basın karşısına çıkan Nikolay Tolstıh, milli takımının Dünya Kupası performansını ve hocası Fabio Cappello ile ilgili sorulara cevap verdi. Brezilya dönüşü oyuncuların alacakları hakkındaki soruyu yanıtlayan Tolstıh, “Ne futbolcular nede teknik heyet hiçbiri prime Brezilya primi alamayacak. Ancak milli takımda görev yapan diğer personelin konuyla hiçbir alakası bulunmuyor.” dedi.

Capello’dan Brezilya analizi bekleniyor

Dünya Kupası’nda hüsran yaşayan Rusya, hocası Fabio Capello’dan yaşanan başarısızlığın kapsamlı analizini bekliyor. Toplantıda Capello’nun gönderilip gönderilmeyeceği sorusunu yanıtlayan Tolstıh, “Sözleşmede feshetme maddesi bulunuyor, ama biz tazminatı düşünmüyoruz. Daha çok analizi düşünüyoruz.” diye konuştu. Tolstıh, “Umarım analizde sadece kalecimizin gözüne tutulan lazer ve hakem hataları yer almaz. Teknik heyetin hazırlayacağı raporu beklemek gerek.” şeklinde konuştu.

Öte yandan, Rus basınında yer alan haberlere göre Fabio Capello’yu göndermek Rusya Futbol Birliği’ne 32 milyon Euro’ya mal olacağını iddia etmişti.

Dünya Kupası H Grubu’nda yer alan Rusya, Belçika’ya 1-0 yenilerek, Güney Kore ve Cezayir ile 1-1 berabere kalarak turnuvaya veda etmişti.