Yandex'ten Türk sporuna "yelken" katkısı

140

Dünyanın en hızlı katamaran yelkenlilerinin yarıştığı ve ‘denizlerin formulası’ olarak adlandırılan Extreme Sailing Series (ESS) 2014’ün 6. etabı 11-14 Eylül tarihleri arasında İstanbul’da yapıldı.

Yandex.Türkiye ve Palmarina Bodrum’un sponsorluğunda gerçekleştirilen yarışların İstanbul etabında bu sene on iki takım arasında ilk kez bir Türk takımı da yer aldı. Yenikapı önlerinde yapılan yarışı Emirates Team Yeni Zelanda ekibi birinci tamamladı.

Yarışmanın ödül törenine Yandex.Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Mehmet Ali Yalçındağ ile Palmali Grup Yönetim Kurulu Başkanı Mübariz Mansimov da katıldı. 2014’te aynı zamanda Yandex.Türkiye ve Palmarina Bodrum’un 3. yaş günlerini kutladıklarını belirten Mehmet Ali Yalçındağ, “Denizlerin formulası olarak bilinen bu maceraya Yandex.Türkiye ve Palmarina Bodrum olarak Mübariz Bey’le birlikte yelken açtık, destek verdik. İyi ki de yapmışız. Yarışlar boyunca deniz sporlarına gösterilen ilgiyi, yaşanan büyük heyecanı, özellikle yarışmacıların İstanbul’a olan hayranlığını gördükten sonra gerçekten iyi bir iş yapmışız diyoruz.” şeklinde konuştu.

ESS Yarışlar Direktörü Phil Lawrence de, ESS 2014 İstanbul etabının hem sportif hem de organizasyonel olarak çok verimli geçtiğini dile getirdi. Extreme Sailing Series’in son iki etabı 2-5 Ekim tarihlerinde Fransa’nın Nice, 11-14 Aralık tarihlerinde de Avustralya’nın Sidney şehrinde yapılacak.