Serena Williams: Şarapova ile oynamak hoşuma gidiyor

302

ABDli tenisçi Serena Williams, Grand Slam Avustralya Açık Tenis Turnuvası finalindeki Rus rakibi Mariya Şarapova ile oynamaktan hoşlandığını söyledi.

Avustralya Açık’ta bir numaralı seribaşı Serena Willams, yarıfinal maçında vatandaşı Madison Keys’i, Mariya Şarapova ise yine kendi vatandaşı Yekaterina Makarova’yı yenerek finale yükseldi.

Eşleşme ile ilgili değerlendirmede bulunan Williams, Şarapova’ya karşı iyi bir sergileyeceğini düşündüğünü söyledi. Williams, “Onunla oymak hoşuma gidiyor. Karşılaşmayı sabırsızlıkla bekliyorum.” dedi.

“Zor maç olacak”

Maç öncesi düşüncelerini basına açıklayan Şarapova, dördüncü kez Avustralya Açık’ta finale yükseldiği için gurur duyduğunu söyledi. Şarapova, “Rakibin kim olduğu önemli değil. İkili maçlardaki üstünlüğü beni olumsuz etkilemiyor. Gerçekten zor maç olacak, mücadele etmeye hazırım.” şeklinde konuştu.

William ile Şarapova bugüne kadar 18 kez karşı karşıya geldi. Williams oynanan 18 maçın 16’nı kazanarak büyük üstünlük elde etti rakibine karşı. Şarapova en son Williams’ı 2004 yılında mağlup etmişti.

Karşılaşma Cumartesi günü TSİ 10.30'da oynanacak.