Moskova'da kardan şehir kuruldu

111
Moskova'nın Sokolniki parkında profesyonel mimarlar kardan şehir kurdu. Kar şehirde buz banyosu olan otel bile bulmak mümkün.

Rusya'nın başkenti Moskova'nın en büyük gezi parkı Sakolniki’de Moroz City festivali çerçevesinde kardan şehir kuruldu. Profesyonel mimarlar tarafından 2 bin 500 metre karelik alan üzerinde kurulan şehir ziyaretçileri büyülüyor. Şehirde kar felarmonisi, otel, nikah daresi, sinema ve buz banyosu gibi ilginç yapıtlar ile karşılaşmak mümkün.

Gazetecilere konuşan Moroz City Festival sorumlusu Kirill Bairov, “Rusya'da ilk kez böyle şehir kurmayı başardık. Daha önce kurulan buz şehirden en önemli farkı profesyonel mimarlar tarafından yapılmış olması.” dedi.

Festivale Rusya'nın Yekaterinburg, Barnaul, Vladivostok, Samara, Saratov, Krasnodar ve Penza gibi şehirlerinden katılan uzmanlar tüm projelerini beş gün içinde tamamladı.

Kar şehrin tek eksikliği ömrünün hava şartlarına bağlı olması. Ancak festival organizatörleri kar şehrinde eğlence programlarını 8 Mart tarihine kadar devam edeceğini belirtiyor ve şehrin bu tarihe kadar sağlam kalmasını umuyor.