Rusya’da kızakla caddede taşınan çocuklar kazalara davetiye çıkarıyor

16
Rusya’da soğuk kış mevsimleri ile birlikte buz pistine dönen yaya kaldırımları ve caddelerde kızaklarda taşınan çocuklar kazalara davetiye çıkarıyor. Amatör kameralara yansıyan görüntülerde karşıdan karşıya geçerken kızaktaki çocuğu düşürdüklerini fark etmeyen aile yollarına devam ederken, son anda geriye koşmaları feci bir kazayı önledi.

Amatör kameraya yansıyan görüntülerde iki bayanın sohbet ederek arkalarında iple çektikleri kızak üzerinde çocukla birlikte karşıdan karşıya geçtikleri görülüyor. Yolun ortasında arkaya doğru eğilen çocuk kızaktan düşerken, sohbete dalan bayanlar durumun farkına varmadan yollarına devam ediyor. Son anda kızakta çocuğun olmadığını fark eden bayanlardan biri koşarak yolun ortasında öylece kala kalan çocuğu alıyor.

Ancak ikinci bir amatör kaza görüntüsünde ise bu kadar şans yoktu. Kızakla çocuğu ile birlikte karşıdan kaşıya geçmeye çalışan vatandaşa araba çarptı. İple çektiği kızak ve üzerinde çocuk ise yolun ortasında kaldı. Arabanın çarpması sonucu yere düşen babanın ağır yaralı olarak hastaneye kaldırıldığı kaydedildi.

İnternette yer alan görüntüyle ilgili bazı yorumcular ise, “Trafikten geçerken bebek kızakla değil, elle veya kucakta taşınır!” uyarısında bulunuyor.