Arşavin’in Rus milletvekili ile tartışması görüntülendi

8

Rusya Milli Futbol Takımı’nın Euro – 2012’den elenmesi tartışmalara neden olurken, otelde Andrey Arşavin ile Rus milletvekilin tartışma görüntülere ortaya çıktı.

Yunanistan’a yenilerek Euro – 2012 Avrupa Futbol Şampiyonası’na veda eder Rusya’nın geleceği ile ilgili yoğun tartışmalar devam ediyor. Maçın ardından otele dönen Rus milliler ile bazı taraftarlar arasında sözlü tartışmalar yaşandı. İddialara göre futbolcular taraftarlara küfürlü olarak tepki gösterdi.

Orta saha oyuncusu Adnrey Arşavin ile Rus milletvekili Anton Belyakov’un tartıştığı görüntü tepkilerin dozunu daha da artırdı. Belyakov karşısında rahat davranışlarıyla dikkat çeken Arşavin tüm söylenenlere karşı arkadaşlarını savunarak tepki gösterdi. Belyakov hiçbir oyuncu özür dilemediğini dile getirince Arşavin, “Niçin özür dilemeliyiz.” diye tepki verdi. Bunun üzerine Belyakov, yıldız oyuncuya 100 milyon insanın beklentilerine karşılık veremediniz deyince Arşavin, “O sizin probleminiz, bizi ilgilendirmez.” dedi. Son olarak Arşavin, “Bizde bir sonraki tura geçmek istiyorduk ama olmadı.  Şimdi ne yapabiliriz ki?” dedi.

Zhirkov'un küfrettiği iddia edildi

Öte yandan Rus millilerin kaldığı otel lokantasında Yuri Zhirkov’un bir taraftara küfrettiği iddia edildi. Görüntüde bir taraftarın niye küfrediyorsunuz sorusuna Zhirkov, “Siz nasıl konuşuyorsunuz.” diye cevap verdi. Tartışma devam ederken bir taraftar Zhirkov’a, “Para için değil vatan için oynayın. Para için Dağıstan’da oynarsın.” diye bağırdı. Olay yerinden Zhirkov ayrılınca, taraftarlarla diğer oyuncular tartışmaya devam etti. Daha sonra korumalar taraftarları oyuncuların bulunduğu yerden uzaklaştırdı.

Euro – 2012 Avrupa Futbol Şampiyonası A Grubu’nda yer alan Rusya, son maçında Yunanistan’a 1-0 yenilerek turnuvadan elenen taraf olmuştu.