Moskova’da Ermeni iş adamına infaz kamerada

1609

Rusya’nın başkenti Moskova’da Ermeni asıllı iş adamı Ovik Muradyan’ın (51) öldürülmesi güvenlik kamerasına yansıdı. Rus basını, inşaat sektöründe çalışan talihsiz iş adamının, Ermenistan’ın Bağdat Büyükelçisi Murad Muradyan’ın kardeşi olduğuna da işaret etti.

Görüntüde, Muradyan Beyaz Ev’in yakınlığında Lotte Plaza oteli girişine doğru yürürken, simsiyah elbiseli ve yüzü maskeli bir kişi ona yaklaşıyor. Polis, zanlının kurbanına yaklaşır yaklaşmaz bıçakla saldırdığını belirtti. Görüntüde iş adamının yaralı şeklinde kaçtığı gözlerden kaçmıyor.

Rus basınına konuşan bir polis görevlisi, “Görüntüye yansıyanlar net şekilde şunu kanıtlıyor: Katil Muradyan’ın otele yaklaşacağını önceden biliyordu. Muhtemelen saldırı öncesi izleniyordu ve cinayet profesyonel şekilde hazırlanmış.” bilgisini verdi.

Görüntüde beş bıçak darbesine rağmen iş adamının kaçmaya çalıştığı ve ama daha sonra yaralara rağmen dayanamayarak otel girişinde yere yıkıldığı gözlerden kaçmıyor. Muradyan olay yerinde hayatını kaybederken, cinayetle ilgili soruşturma başlatıldı.

Katilin yakalanması için polis, kamera görüntülerini incelemeye aldı.