Rus hokeycinin klas penaltı atışı taraftarı coşturdu

263

Kontinental Hokey Ligi (KHL) All Star maçında Rus hokeyci Nikita Gusev’in klas penaltı atışı taraftarları çılgına çevirdi.

KHL hokeycileri Doğu ve Batı olmak üzere iki takım kurarak All Star maçında karşı karşıya geldi. Karşılaşmayı Doğu karması 12-10 kazanırken penaltı atışları ise en çok ilgi çeken bölüm oldu.

Yurga takımının hokeycisi Nikita Gusev, sopasıyla diski önce bacaklarının arasına aldı ve kaleye yaklaşınca kendi etrafında daire çizerek havalandırdığı diski kaleye gönderdi. Seyirciler gibi kalecide Gusev’in atışını izlemekle yetindi. Gusev’in atışı en klas atış seçilirken seyirciler adeta çılgına döndü.

Güsev’in atışını bir günde 800 binden fazla kişi izledi.

Öte yandan ilginç bir deneme yapan Dinamo takımının oyuncusu Andrey Mironov ise alışveriş sepetine binerek atış yapmak istedi ancak başarılı olamadı.

Kontinental Hokey Ligi (KHL) Rusya, Beyaz Rusya, Kazakistan, Latviya, Slovakya, Ukrayna, Hırvatistan, Çek Cumhuriyeti ve Finlandiya takımlarında oluşuyor. 2008 yıllında oluşturulan ligde 24 takım birleştirirdi. 2013-2014 sezondan başlangıcından itibaren 28 takım yükseltildi. Hedeflere göre ise takım sayısı 32’ye ulaşacak.