Putin-Obama görüşmesinde acemi ajan kamerada

380

Dönem başkanı Türkiye’de düzenlenen G20 Liderler Zirvesi’nin ilk gününde Rusya Devlet Başkanı Putin ile ABD Başkanı Obama’nın yaptığı sürpriz görüşmeye ‘üçüncü şahıslar’ damga vurdu.

G20 Zirvesi'nde Rusya lideri Vladimir Putin ve ABD Başkanı Barack Obama'nın tercümanları eşliğinde yaptığı görüşmenin videosunda, kameraya bakan ve suratında muzip bir ifade bulunan bir kişi dikkatleri çekti. Liderlere sırtı dönük şekilde duran bu kişi, sürekli kameraya bakarak geri geri gitmeye ve görüşmenin yapıldığı yere yaklaşmaya başladı. Sonra bir noktada duran ve bir yandan kamerayı kolaçan edip bir yandan da arkasında konuşan iki lideri ‘kesen’ bu kişinin ‘planları’, yanına yaklaşan iki görevlinin kendisini ‘lafa tutmasıyla’ bozuldu.

Öte yandan Johnny English filmindeki gizli ajana benzetilen şahsın ne yapmaya çalıştığıyla ilgili olarak pek çok tahmin yürütüldü. Sosyal medya kullanıcılarından bazıları, kimliği bilinmeyen bu kişinin sırf televizyona çıkmak için bunu yaptığını, kimisi liderleri dinlemeye çalıştığını, bazıları da elindeki çantada bulunan gizli kamerayla görüşmeyi kayıt altına almaya çalıştığını savundu.