Turkish Club ve Moskova Türk Kadınlar Organizasyonu'ndan coşkulu kutlama

50
Turkish Club ve Moskova Türk Kadınlar Organizasyonu'ndan coşkulu kutlama

8 Mart Dünya Kadınlar Günü  dolayısı ile Moskova'da Turkish Club ve Moskova Türk Kadınlar Organizasyonu'nun birlikte düzenlediği etkinlikte katılımcılar müzik ve folklor gösterileri eşliğinde doyasıya eğlendi.

T.C. Moskova Büyükelçiliği ve Ticaret Başmüşaviri Atilla Kızılarslan’ın desteği ve Moskova'da faaliyette bulunan Türk firmalarının katkıları ile gerçekleşen organizasyona katılım yüksek seviyede oldu. Türk ve Rus-Türk aileler, Moskova Türk ve Rus iş camiası ve büyükelçilik mensuplarının da yer aldığı yemekli konsere, Ankara'dan TUFAK Folklör Ekibi ve ödüllü Rus Halk Dans Topluluğu Suvenir’in yanı sıra, Moskova Konservatuarı Türk Öğrencileri Triosu, Rus Halk Müziği 'Rus Misafirleri' Grubu, Duru Kızılarslan (ney) ve muhteşem İlkbahar/Yaz 2010 Joy Miss defilesi katıldı.

Katılımcılar Rus ve Türk halk oyunları ile coştu ve Rus halk müziği tarzına uyarlanmış 'Araba' şarkısına eşlik etti. Soğuk Moskova günündeki sıcak ortam, Rus-Türk ilişkilerine ve kültürel paylaşıma büyük katkı sağladı.

Turkish Club, Türkiye sevenleri birleştirmek; Rus-Türk dostluğunun geliştirmek ve Moskova'da Türkiye ve Türk firmalarının tanıtım etkinliklerini düzenlemektedir. Moskova Türk Kadınlar Organizasyonu (MTKO), Moskova'da yaşayan Türk kadınlarını bir araya getirerek arkadaşlık ortamı yaratmak, çocuklara ve bayanlara yönelik sosyal faaliyetlerde bulunmaktadır.

Moskova, Cihan